Продавець EPOXY LVIV розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1850 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком вихідний. Ми зв'яжимось з Вами у найближчий робочий день.

Затишна 1, Львів, Україна
Додати відгук

Що таке епоксидна смола та як з нею працювати?

Що таке епоксидна смола та як з нею працювати?

Що таке епоксидна смола?

Епоксидна смола є двокомпонентним термореактивним рідким полімером.

Але, уникаючи незрозумілих для майстрів-початківців хімічні терміни, можна сказати, що епоксидна смола – це продукт, що складаються з двох рідких компонентів (А “і смола, а “В” – затверджувач), змішування яких у певних пропорціях запускає процес затвердіння із викидом тепла.

В результаті чого залита в силіконові форми, опалубки або поверх заготовок рідка смола перетворюється на твердий як міцний пластик, прикраси, картини, підноси, підставки та навіть стільниці.

З якою метою можна використовувати смолу?

Епоксидна смола поправді функціональна, і область її застосування обмежена лише уявою автора. Але з основних напрямів можна назвати такі (причому для кожного задуму необхідна певна смола з певними якостями):

  • Resin Art (резинарт) – загальна назва для всіх творінь з епоксидної смоли, але найчастіше під цим терміном маються на увазі картини, панно, підноси, підставки, дошки для сервірування, посуд та інші вироби, в процесі створення яких смола забарвлюється в кілька кольорів і виливається в широку силіконову форму або на основу-заготівлю (арт-борд) може прикрашатися різним декором.
  • Ювелірні прикраси - назва говорить сама за себе, хоч і в даному випадку не обробляються дорогоцінні камені та метали, а створюється їх імітація або зовсім створюється щось нове, що не існує в природі, що можна носити як аксесуар: обручки, підвіски, браслети  і т.д. Всі вони створюються шляхом заливання епоксидної смоли у силіконові форми або саморобні опалубки з додаванням декору.Для їх створення необхідна рідка смола, щоб мінімізувати кількість бульбашок повітря у заливці

  • Столи та меблі - теж цілком зрозумілий напрямок, але часто для реалізації таких великих проектів потрібно багато матеріалу та досвіду. Для створення меблів епоксидну смолу переважно з'єднують з іншими матеріалами на зразок деревини, металу та інших наповнювачів.В даному випадку не обійтися без рідкої смоли для великих заливок

  • Покриття поверхонь - дуже широкий напрямок, діапазон якого варіюється від створення міцного прозорого шару на фотографіях і готових картинах до ремонту човнів, меблів і навіть заливки підлог, смола - це ще й гарний клей-лак.

Чи шкідлива смола?
Після затвердіння смола абсолютно нешкідлива для контакту зі шкірою людини: ви можете спокійно носити прикраси, зроблені зі смоли.

Але в рідкому вигляді смола токсична: для людей, тварин та навколишнього середовища загалом. Робота з епоксидною смолою при змішуванні та каталізі (процес затвердіння з викидом тепла) повинна відбуватися в добре провітрюваному/вентильованому приміщенні та строго в засобах індивідуального захисту: у масці-респіраторі, окулярах, рукавичках тощо, особливо якщо людина має схильність до алергії на "хімію". Процес роботи зі смолою за шкідливістю можна порівняти з лакофарбовими роботами.

За яких умов можна працювати з епоксидною смолою?

Робота зі смолою повинна проводитися у добре вентильованому/провітрюваному приміщенні (подалі від кухонь та житлових кімнат) з (важливо!) низькою вологістю при температурі не нижче 17 і не вище 25-27 °C. Смола дуже боїться вологи, тому її не повинно бути і у формах/заготівлях, інакше на поверхні виробу після затвердіння можуть з'явитися каламутні розводи та інші дефекти. Тому також не рекомендується працювати зі смолою під час та після дощу або поблизу водойм.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner