Перламутровий пігмент та епоксидна смола
Щоб вийшли такі візерунки, необхідно взяти до уваги два головні аспекти щодо матеріалів:
- Насиченість кольору
- щільність епоксидної смоли
Насиченість кольору
Перед тим, як приступити до роботи, необхідно визначити, яку насиченість пігменту ви хочете у вашому виробі. Зазвичай додається від 1% до 5% від загальної кількості смоли.Збільшуючи або зменшуючи відсоток вмісту пігменту в смолі, можна отримати різний ефект.
Іншим важливим фактором є товщина виробу: що воно тонше, тим більше пігменту потрібно додати для отримання насиченого кольору.
Щільність епоксидної смоли
Коли ми розібралися з тонкощами роботи з пігментом, необхідно зрозуміти, як робляться ці “хвилі” в товщі смоли? Виявляється, все досить просто – потрібно просто дочекатися певного моменту.
Кожна смола має особливу рису, яка називається "часом життя", "життєздатністю" або ще простіше - "часом роботи". Цим терміном називається часовий проміжок після змішування компонентів до моменту, коли смола починає густіти і нагріватися (що означає, що затвердіння вже почався). Виробники вказують цей час для того, щоб майстри та художники розуміли, скільки у них є часу на роботу зі смолою, перш ніж вона почне тверднути і її вже буде важко видозмінювати.
Але в даній техніці - цей часовий проміжок - ключовий, адже саме його потрібно почекати, щоб почати створювати ефект хвилі:
- Змішайте епоксидну смолу у вказаних в інструкції пропорціях
- Додайте металевий пігмент до концентрації, яка вам більше подобається (насиченість можна перевіряти, занурюючи в смолу паличку і даючи їй стекти назад у тару – у цьому струмені і буде видно справжню насиченість)
- Здійсніть заливку у форму/опалубку.
- Зачекайте "час життя"
- Паличкою проведіть тест, описаний у пункті 2., але цього разу перевірте, як швидко смола стікає з неї - якщо досить швидко і видно, що по консистенції смола все ще рідка, варто почекати ще, а якщо смола схожа по в'язкості на рідкий мед і струмінь повільно "тягнеться" назад у заливку, стікаючи дуже довго (а під самий кінець і зовсім залишається дуже тонка нитка) - це саме той стан смоли, що нам потрібно! Головне – не перестаратися, адже смола можна загуснути надто сильно.
- Поводьте паличкою в смолі, щоб створити візерунок, який вам найбільше подобається - завдяки тому, що смола вже досить густа, візерунок збережеться аж до твердого стану смоли
- Техніка безпеки при роботі з епоксидною смолою: захистіть себе та оточенняЕпоксидна смола – це універсальний матеріал, який широко використовується в різних сферах від рукоділля до промисловості. Однак, незважаючи на всі свої переваги, вона також може бути небезпечною при неправильному використанні. Тому перед початком роботи з епоксидною смолою необхідно ознайомитися з основними правилами техніки безпеки.Техніка безпеки при роботі з епоксидною смолою: захистіть себе та оточення
- Детальна інструкція до застосування епоксидної смоли (співвідношення 1:2, максимальна товщина заливки 2 см, час життя суміші 40 хвилин)Перед початком роботи обов’язково прочитайте інструкцію виробника, яка додається до конкретного виду епоксидної смоли, яку ви використовуєте.Детальна інструкція до застосування епоксидної смоли (співвідношення 1:2, максимальна товщина заливки 2 см, час життя суміші 40 хвилин)